Które torebki powinna mieć w szafie każda kobieta?

Które torebki powinna mieć w szafie każda kobieta?

Choć kobiety potrafią mieć w swoich kolekcjach ogromne ilości torebek, to z pewnością każda z nich zaczynała od trzech podstawowych rodzajów, które do dziś dnia są wzorem podziału na określone typy torebek. O jakich to rodzajach mowa, czyli jakie są typy torebek, które każda kobieta powinna mieć w swojej szafie?

Torebki codzienne

Podstawową, czyli najczęściej używaną torebką jest oczywiście całkowicie klasyczna torebka skórzana. Służyć ona ma na co dzień, w bardzo szerokim spektrum zadań. Wykorzystywana będzie zarówno w pracy, na uczelni, jak i podczas codziennych sprawunków.
Klasyczna codzienna torebka charakteryzuje się licznymi przegródkami i kieszonkami, dzięki którym z łatwością możliwe będzie przechowywanie wszystkich niezbędnych podczas dnia przedmiotów. Dzięki całkiem sporemu rozmiarowi nie będzie żadnym problemem odnalezienie w niej potrzebnej w danej chwili rzeczy.
Olbrzymią zaletą tego typu torebek jest ich ogromna ilość konfiguracji, co zapewnia bardzo szeroki wybór i możliwość dopasowania do konkretnego stroju.

Małe torebki na wieczór i nie tylko

Duża codzienna torebka, choć bardzo wygodna i stanowiąca skarbnice wszystkich potrzebnych przedmiotów, niestety zupełnie nie sprawdzi się podczas wieczornego wyjścia na randkę, spotkanie z przyjaciółmi lub imprezę. W takich sytuacjach zdecydowanie lepiej wybrać torebkę znacznie mniejszą i bardziej elegancką.
Przykładem małej torebki na wieczór jest z pewnością klasyczna, elegancka listonoszka. Jest to niewielkich rozmiarów torebka na pasku, do której z łatwością zamieści się telefon, portfel, chusteczki higieniczne czy też najbardziej podstawowe kosmetyki.
Warte wyważenie jest to, że tego typu torebki pełnią funkcję nie organizację, które pozwalają zabrać wszystkie niezbędne rzeczy, lecz stanowią element ozdobny, nie miej ważny niż kolczyki lub buty. Są stylowym uzupełnieniem stroju.

Torebki na specjalne zadania


Listonoszki, choć bardzo małe, nadal posiadają jeden najbardziej charakterystycznych elementów każdej torebki, czyli oczywiście pasek. Są jednak torebki damskie zupełnie innego kalibru, które przeznaczone są jedynie na specjalne okazje. Mowa oczywiście o kopertówkach, w których nie uświadczy się paska.
Kopertówki z pewnością nie są torebkami, które można użytkować na co dzień. Są bardzo małe, brak w nich uchwytów, a przez brak paska wymuszone jest noszenie ich w dłoniach, co znacząco zmniejsza praktyczność.
Pomimo tego są to torebki charakteryzujące się bardzo ekskluzywnym wyglądem, dzięki czemu doskonale nadają się na nadzwyczajne okazje, takie jak śluby, czy też chrzciny.

Ile torebek powinna mieć kobieta?

Pytanie to choć wydaje się logiczne, nie jest zupełnie trafione. Nieważne jest wszakże, w jakiej ilości i jakie konkretne rodzaje torebek damskich są w szafie, lecz to, czy są one odpowiednio dobrze dobrane i dopasowane.

Share this post

There are no comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart